top of page

Koževņikovs paceļ 364 kilogramus un izcīna 12. vietuTaizemē notiekošajā pasaules čempionātā svarcelšanā svara kategorijā līdz 96 kilogramiem Vadims Koževņikovs startēja B grupā. Grūšanā viņam labākais rezultāts savā grupā, bet summā ceturtā vieta. No A grupas viņu apsteidza astoņi svarcēlāji.

 

Daugavpilī uzaugušais Ventspils svarcēlājs raušanā pacēla 153 un 158 kilogramus smagu stieni, bet trešais mēģinājums (161) bija neveiksmīgs. Tādējādi viņš bija tikai viens no diviem grupas dalībniekiem, kuriem neizdevās sasniegt vismaz 160 kilogramus.

 

 

Savukārt grūšanā, kas allaž bijis viņa labākais elements, Koževņikovs kļuva par B grupas labāko svarcēlāju. Viņš sāka ar 201 kilogramu, nākamajā piegājienā pacēla arī par pieciem kilogramiem smagāku stieni, bet trešais mēģinājums (210) atkal bija neveiksmīgs. Viņa personīgais rekords grūšanā ir 207 kilogrami, līdz ar to no tā atkārtošanas Latvijas sportists atpalika pavisam nedaudz.

Summā Koževņikovs pacēla 364 kilogramus, kas grupā deva ceturto vietu. No A grupā startējušajiem 11 sportistiem labāku rezultātu sasniedza astoņi, tādējādi Koževņikovs ierindojās 12. vietā. Pirms gada notikušajā pasaules čempionātā viņš pacēla 352 kilogramus un ierindojās 21. vietā. Koževņikova augstākais sasniegums ir 2017. gada Eiropas junioru čempionāta bronza.

Pasaules čempionātā piedalās četri Latvijas svarcēlāji. Rebeka Koha, kura iepriekš cīnījās ar savainojumu, ieņēma astoto vietu, bet Ritvars Suharevs bija 12. pozīcijā. 26. septembrī pulksten 13:55 uz starta dosies pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieks Artūrs Plēsnieks.

Kommentarer


bottom of page