top of page

Konkurenta diskvalifikācija paceļ Plēsnieku uz Londonas OS sesto vietu


Uzbekistānas svarcēlājs Ruslans Nurudinovs diskvalificēts no 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm, ziņo Sporta arbitrāžas tiesa (CAS). Tas nozīmē, ka labāko sešiniekā pirms gandrīz septiņiem gadiem notikušajās sacensībās iekļuvis arī Latvijas sportists Artūrs Plēsnieks.

Nurudinovs Londonā izcīnīja ceturto vietu svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, taču pēc dopinga analīžu atkārtotām pārbaudēm ar uzlabotu tehnoloģiju, viņa organismā atrastas aizliegtās vielas turinabola pēdas. Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) jau decembrī Nurudinovam piesprieda pagaidu diskvalifikāciju.

Londonā septīto vietu šajā kategorijā izcīnīja Artūrs Plēsnieks, tādējādi latvietim tagad ir iespēja pakāpties uz sesto pozīciju.

27 gadus vecais Nurudinovs ir arī 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions un 2013. gada pasaules čempions, taču no šiem turnīriem viņš nav diskvalificēts. Plēsniekam šajās sacensībās bija attiecīgi astotā un piektā vieta.

Tāpat no Londonas olimpiskajām spēlēm diskvalificēts baltkrievs Mikalajs Novikovs, kurš svara kategorijā līdz 85 kilogramiem bija septītais.

 

Comments


bottom of page