top of page

Rebeka Koha pasaules čempionātā izcīna 8. vietuTaizemes dienvidu pilsētā Pataijā sācies pasaules čempionāts svarcelšanā. Iepriekšējo divu gadu bronzas medaļniece Rebeka Koha divu vingrinājumu summā ierindojās astotajā pozīcijā.


Pirms sacensībām izveidots svarcēlāju reitings, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgā sportists eventuāli varētu pacelt. 59 kilogramu turnīrā pieteicās 46 svarcēlājas. Divkārtējā Eiropas čempione Rebeka Koha sākotnēji orientējas uz 220 kg summu, kas bija dalīts sestais labākais rādītājs. Īsi pirms starta dalībnieču sastāvs un minētais rangs krietni pamainījās, līdz ar to mūsu sportiste ar 222 kg kotējās devītā. Kā galvenā favorīte pozicionējās ziemeļkorejiete Hjosima Čoe ar 240, azerbaidžāniete Bojanka Kostova plānoja 235, savukārt taivāniete Hsinčuņa Kuo un ķīniete Guimina Čena tēmēja uz 230 kg.

 

59 kilogramu turnīra raušanas sacensībās A grupas jaunākā dalībniece Rebeka Koha tika galā ar 92, 95 un 97 kg. Tas izrādījās ceturtais labākais rezultāts. Līderpozīciju ieņēma ziemeļkorejiete, kurai sekoja abas ķīnietes, savukārt azerbaidžāniete nepacēla starta 103 kilogramus un palika bez rezultāta.

Grūšanas disciplīnā Rebeka Koha bija sekmīga visos mēģinājumos - 112, 115, 118 kg. A grupā mūsējā kā pirmā pabeidza sacensības, un tas nozīmēja, ka konkurentes gatavojās pacelt lielākus smagumus. Svarcelšanā bieži paceļ mazāk nekā plānots, taču Kohai tas nav raksturīgi, it sevišķi par septiņiem kilogramiem mazāk - summā tagad sanāca 215 kg. Pagājuša gada čempionātā ventspilniece sakrāja 227 (103+124) un ieguva bronzu, bet vēl pirms tam pasaules bronza tika izcīnīta ar 222 (101+121). Šoreiz latvieti apsteidza pat venecuēliete no B grupas.

2019. gada zeltu izcīnīja taivāniete Kuo, sudrabu nopelnīja ziemeļkorejiete Čoe, bet uz pjedestāla trešā pakāpiena nokļuva ķīniete Čena.

Comments


bottom of page