top of page

Armandam Mežinskim rekordi un devītā vieta Eiropas čempionātāBatumi, Gruzijā notiekošajā Eiropas čempionātā svarcelšanā ceturtdien svara kategorijā līdz 89 kilogramiem atzīstamu sniegumu nodemonstrēja Armands Mežinskis, izcīnot devīto vietu summā.

Armands Mežinskis ceturtdienas rītā startēja B grupas sacensībās - raušanā pacēla 151 kilogramu smagu stieni, grūšanā viņš sasniedza 193 kilogramus, tādējādi sacensības noslēdzot ar 344 kilogramiem summā. Visi trīs sasniegumi ir sportista personīgie rekordi. Šāds sniegums ļāva iegūt otro vietu B grupā, viņu apsteidzot tikai Tudoram Kubano no Moldovas. A jeb labākajā grupā vakarā startēja astoņi sportisti, līdz ar to latvietim jau tad bija garantēta vismaz desmitā vieta Eiropā.

Savukārt no A grupas sportistiem Mežinskis apsteidza kiprieti Antoni Martasidi, kas summā ļāva pacelties uz devīto vietu.

Par Eiropas čempionu ar summā paceltu 371 kilogramu (164+207) kļuva armēnis Hakobs Mkrtčjans, kurš titulu garantēja jau pirms pēdējā gājiena. Kilogramu no viņa atpalika gruzīns Revazs Davitadze, bet uz bronzas goda pjedestāla pakāpiena kāpa cits armēnis Davits Hovhanisjans.

Ja ņem vērā tikai raušanu, Mežinskis sasniedza desmito rezultātu, bet grūšanā bija sestais un tikai četrus kilogramus atpalika no mazās bronzas godalgas.


תגובות


bottom of page