top of page

Armands Mežinskis izcīna bronzu Eiropas junioru čempionātāLatvijas svarcēlājs Armands Mežinskis ceturtdien Bukarestē Eiropas junioru čempionātā svara kategorijā līdz 89 kilogramiem ar paceltiem 345 (153+192) kilogramiem summā ierindojās ceturtajā vietā, bet grūšanā izcīnīja bronzas medaļu.

 

Mežinskis raušanā kā ceturtais no beigām sāka ar 148 kilogramiem, kurus viegli pacēla. Pārliecinoši viņš pieveica arī 153 kilogramus smago svaru stieni. 157 kilogrami šoreiz sportistam nepakļāvās, stienim aizkrītot aiz muguras. Tas Mežinskim deva ceturto vietu raušanā. Mazo zelta medaļu ieguva armēnis Karens Avagjans ar 170 kilogramiem, otrais bija viņa tautietis Ara Aghanjans ar 162 kilogramiem, bet trešais - Sjarhejs Šarankovs, kurš pacēla par astoņiem kilogramiem vairāk nekā Mežinskis.

 

 

Grūšanā Latvijas spēkavīrs pieteica 182 kilogramus, bet sacensības sāka ar 186 kilogramiem, kurus ar grūtībām, bet pievarēja. Vēl grūtāk padevās 192 kilogrami, bet vēl divus kilogramus smagāks svars tika dabūts uz pleciem, taču piecelties stāvus neizdevās.

Avagjans bija pieteicis 200 kilogramus, cēla 194, bet nepacēla. Ar lielām grūtībām viņš to paveica otrajā mēģinājumā, nodrošinot uzvaru summā un otro vietu grūšanā. Aghanjans ar 196 kilogramiem uzvarēja grūšanā, bet palika otrais summā. Trešais summā bija Šarankovs, kurš uzgrūda 185 kilogramus, bet Mežinskis ar 192 kilogramiem ieguva bronzas medaļu grūšanā, summā paliekot ceturtajā vietā.

2018.gadā Mežinskis Eiropas junioru čempionātā summā finišēja sestajā vietā.

Comments


bottom of page