top of page

Koževņikovs izcīna uzvaru sacensībās Igaunijā, Mežinskis - otraisPagājušā nedēļas nogalē Igaunijas pilsētā Tartu Vadims Koževņikovs ar jauniem Latvijas rekordiem raušanā, grūšanā un summā izcīnīja uzvaru svarā līdz 96 kg. Otrajā vietā, startējot šajā pašā svarā, palika Armands Mežinskis.

Koževņikovs raušanā pacēla 164 kilogramus, labojot sev piederošo Latvijas rekordu par 4 kg. Arī grūšanā Vadims bija neapturams. Pirmajā gājienā sportists virs galvas pacēla 201 kg, bet otrajā 208 kg, labojot Latvijas rekordu par 1 kg. No trešā gājiena Vadims atteicās. Vadims ar sasniegto rezultātu tika atzīts par labāko svarcēlāju pieaugušo konkurencē.

Savukārt Armands Mežinskis raušanā pacēla 155 kg, kas ir jauns Latvijas rekords attiecīgajā svarā U20 vecuma grupā. Arī grūšanā Armands laboja valsts rekordu, paceļot 196 kg, kas ir par 10 kg vairāk nekā viņa iepriekšējais rekords, kuru viņš uzstādīja šā gada maijā Daugavpilī. Armanda sniegums šajos mačos bija labākais U20 vecuma grupas sportistu konkurencē.

Starp meitenēm pirmo vietu svara kategorijā līdz 64 kg izcīnīja Daniela Ivanova, kura raušanā pacēla 83 kg, bet grūšanā 106 kg, summā savācot 189 kg. Ivanovas rezultāts bija labākais visu meiteņu konkurencē un iegūts sacensību labākās svarcēlājas tituls.

Zeltu svarā līdz 67 kg izcīnīja Elmārs Koleda (110+125=235 kg), bet bronzas godalgu šajā pašā kategorijā izcīnīja cits daugavpilietis Jakovs Sokolovs (77+92=169 kg).

Pie medaļām šajā sacensībās tika arī Artūrs Vasiļonoks, kurš svarā līdz 81 kg izcīnīja otro vietu, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena šajā pašā svara divīzijā kāpa Iļja Sokolovs. Sudrabu svara kategorijā līdz 73 kg kaklā kāra Ēriks Sakovičs (106+125=231kg).

Bez medaļām palika Maksims Divakovs, kurš spēkojās svara kategorijā līdz 109 kg – viņam 4.vieta, un Jevgēnijs Haustovs, kurš ierindojās 7. vietā svarā līdz 96 kg.

 

Comments


bottom of page